Staré návyky aneb jak vystoupit ze začarovaného kruhu?

Jak vystoupit ze začarovaného kruhu starých návyků?
Koučink

Staré návyky aneb jak vystoupit ze začarovaného kruhu?

Cítíte se unavení, bez energie, nemáte chuť se hýbat, máte kila navíc, ale nechce se vám už do další z mnoha diet? Na fitko už nemáte ani pomyšlení? Vaše kondice pomalu upadá a vám se prostě nedaří se zvednout a jít si zacvičit? Přitom ale víte, cítíte, toužíte po aktivním životě, tělu, které milujete a nestydíte se ukázat. Víte, že nedostatek energie ovlivňuje nejen vaši tělesnou schránku, ale i další oblasti vašeho života.  Víte, že to chcete změnit, jednou pro vždy, jen nevíte JAK

Hubnutí

Péče zvenku i zevnitř

Péče o tělo, naši fyzickou schránku je potřeba spojit i s péčí o naše nitro.  To jak vypadáme, jak se cítíme, je odrazem toho jak myslíme, jak k sobě mluvíme. To jak k sobě přistupujeme, ovlivňuje mnoho faktorů a často jsou to bloky a limity vznikající už v dětství.  

Zamyslete se, jaké věty jste slýchali/ slýcháte od rodičů, kamarádů  ohledně vaší postavy, tělesné zdatnosti a péče o tělo?

Necpi se, budeš tlustá! Začni se hýbat, podívej na ten zadek. Jé, ty zas držíš dietu, s tebou bude nuda… ty zas budeš protivná. Budeš tu sedět, dokud to nesníš. Až tlustý budou hubený, hubený budou studený… jen se napapej. Stačí se přestat nacpávat a začít se hýbat. Aaa, další dieta, to stejně nedokážeš. Nikdy nebudeš hubená. To je normální, že jsi unavená… To ty nikdy nedokážeš. Nejsi žádná baletka, tak se s tím smiř!

Tak které znáte? Jaké věty by jste ještě doplnili?

Podvědomě taková tvrzení přijímáme a ukládáme si je a nakonec jsme jimi ovlivňovány a podle nich k sobě přistupujeme dokud si to neuvědomíme a sami to nezměníme.

Jak můžete svá limitující přesvědčení změnit?

Prvním krokem, je své limity a omezení najít, určit, jaká to jsou a odkud se vzaly, určit v čem přesně nám brání, v čem mě omezují a jak bude můj život vypadat, když je nezměním. 

Představte si  sami sebe jak bude váš život vypadat, pokud  nic nezměníte?

 • Jak se budete cítit?
 • Jakou budete mít energii?
 • Jak bude vypadat vaše postava?
 • Jaké jídlo budete jíst?
 • Jakou práci budete mít?
 • Jak se tam budete chovat?
 • Co a  jaké činnosti nebudete moci vykonávat?
 • Jakých koníčků a plánů se vzdáte?
 • Jaké zdravotní potíže budete mít?

Čeho dalšího se ještě vzdáte??? Uvědomili jste si,  kde vás vaše limity omezují? Kam až zasahují?

Váš ideální život

Váš ideální život

A teď..  zasněte se a podívejte se na svůj život, BEZ limitů? 

 • Vidíte svou ideální postavu?
 • Vidíte, jak jste oblečená?
 • Vidíte svůj úsměv?
 • Cítíte svou energii?
 • Kde teď pracujete?
 • Jaké lidi máte okolo sebe?
 • Jaký pohyb si užíváte?

Které plány jste si už splnili a na kterých ještě pracujete?

Máte pocit, že na to sami nemáte?

Právě jste si uvědomili, že také máte svá nastavení, která vám neslouží, ale ubližují a limitující přesvědčení a že díky nim trpí vaše energie, postava, vztahy, život? Vy ale chcete mít skvělou kondici, svou vysněnou postavu, energii a úsměv na tváři.  Víte, že takhle to dál nechcete a začarovaný kolotoč diet a přejídání se, výčitky a sebepoškozující myšlenky a přístup už není pro vás, ale sami si nevíte rady. Chcete to změnit!!

Kontaktujte svého transformačního kouče!!  Provede vás vaší  cestou.. Pomocí otázek a doptávání se, vám  pomůže  najít a pojmenovat vaše limity, vaše přesvěčení.  Například  technikou  Neurologické úrovně – aplikace na problém je spolu „přepíšete“ tak, aby se z problému stala radost .

Podíváte se na svou budoucí postavu, energii, kondici třeba jako na projekt pomocí techniky Walt Disney, kdy své budoucí já uvidíte jako váš životní projekt a můžete se zasnít.., podíváte se na to, jaké  máte v tuto chvíli možnosti a zdroje „pro práci na svém projektu“  a vpustíme i kritika, který nám ukáže možné překážky a okolnosti, které by mohly váš projekt pozdržet.

Spolu naplánujete cestu krůček po krůčku a stanovíte si společné cíle. Nastavíte si dílčí cíle, tzv. rozporcujete slona, tak aby váš cíl byl pro vás lépe dosažitelný.   Najdete svou osobní motivaci, proč svého cíle chcete dosáhnout a naučíte se si ji udržet. Vytvoříte si nové návyky.

„Motivace je  to , co nás nastartuje. Zvyk je to , co nás drží a umožní vytrvat.“   Jim Rohn

S koučem bude vaše cesta efektivní, rychlá, transformační. Váš kouč Vás nesoudí, nehodnotí. Hledá a pomáhá vám nalézt vaše jedinečné řešení, vaši cestu. Je vašim motivátorem, vašim podporovatelem a člověkem, který ve vás a váš úspěch věří. 

Pomůže vám  zažehnout oheň  pro vaši cestu, vydržet na ní a splnit vaše očekávání. 

Teď je to na vás, jaký bude váš další krok?

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *