Jak se osvobodit od minulosti pomocí NLP?

Young woman enjoys freedom against the backdrop of the mountains in the Norway. The girl tourist.
Mysl a myšlení NLP NLP v životě Zkušenosti absolventů

Jak se osvobodit od minulosti pomocí NLP?

Opakují se vám v životě stejné situace znova a znova? A chcete se z od toho osvobodit?

Neustále například přitahujete stejné typy mužů a vztah má pořád dokola tentýž scénář? Nebo vyměníte práci a za 2 roky odcházíte s úplně stejnými pocity jako z té předchozí? To není náhoda.

Možná už jste slyšeli něco o negativních programech a limitujících přesvědčeních. Jde o to, že svět okolo nás pouze odráží naše vnitřní nastavení. To, čemu věříte, to žijete. Vesmír vám to pouze zrcadlí skrze situace a lidi venku. 

Bylo již vědecky prokázáno, že vše, včetně nás samotných, je energie. Vibrujeme na určité frekvenci a tuto vibraci vysíláme do svého okolí. Asi už jste něco zaslechli i o zákonu přitažlivosti. Podobné přitahuje podobné. Pokud tedy věříte, že například musíte vše v životě zvládnout sami, budete to taky žít. 

Ano, doslova si to přitahujete do svého života. Že to nechcete? Vesmír bohužel neumí poznat ten zápor, prostě o tom stále mluvíte, dáváte tomu pozornost, řešíte to. A tak usoudí, že je to pro vás asi důležité, a pošle vám to. Grrr, ale to jsem nechtěla…

- woman in despair 2022 11 28 19 36 11 utc

Z toho plyne jedna cenná rada, zaměřte se vždy na to, co chcete a ne na to, co nechcete. 🙂

„Na co myslíme, tím se stáváme. Co cítíme, to přitahujeme. Co si představujeme, to tvoříme“     – Buddha 

Zpátky ale k našemu vnitřnímu nastavení. Asi jste už pochopili, že negativní programy a limitující přesvědčení významně ovlivňují to, jaký život žijete. No jo, ale jak se jich zbavit? Jde to vůbec? A je možné se skutečně z minulosti osvobodit jednou provždy? A kde se takové “destruktivní programy” vzaly? 

Hezky postupně… Ano, negativních programů a limitujících přesvědčení se dá zbavit, resp. lze je „přeprogramovat“. První krok je ale vůbec si zvědomit, že něco takového v hlavě mám. Pak s tím teprve můžu něco dělat. 

Odstranit to, co mi již neslouží, lze velmi efektivně pomocí vybraných NLP technik. Nabízí čisté, rychlé a trvalé řešení. Dochází k silným změnám na interní úrovni. Změníte to, jak věci vnímáte, a jaký jim dáváte význam. 

Cílené programování vlastní mysli

Získáváte tak další možnosti volby, nacházíte jiné způsoby, jak se může v určité situaci zachovat, můžete si odstranit strachy a fóbie, zlozvyky, limitující přesvědčení nebo si posílit třeba sebevědomí. Mimochodem – právě o tom je když to zjednoduším celý systém NLP, který umí řešit tyto věci díky účinným intervencím.C

Interní mapa světa

Přijde vám občas, že si s druhým člověkem nerozumíte? Možná si říkáte: „Vždyť je to úplně jasný, jak to, že to taky tak nevidí?“ 

Ano, skutečně to nevidí, nevnímá stejně. Každý člověk je jedinečný. Každý člověk má svoji vlastní jedinečnou interní mapu světa. Ta je určována našimi filtry, do kterých se promítají naše zkušenosti, hodnoty, přesvědčení, postoje, ale i současné emoce a rozpoložení atd. Skrze naše individuální filtry vnímáme svět kolem nás a utváříme si jej do naší osobní subjektivní reality. 

Vědomí jedinečnosti mapy světa každého člověka nám umožňuje lépe pochopit, proč se v určité situaci chová, tak jak se chová, a uvědomit si, že danou situaci vnímá a prožívá jinak. 

NLP techniky umožňují pracovat na úrovni, kdy klient přepisuje svou mapu světa…

Negativní programy a přesvědčení

Možná jste se už někdy zamýšleli nad tím, kde se všechny ty strachy, negativní nastavení nebo přesvědčení ve vás berou? 

No asi to nebudete chtít slyšet, ale sami jste si je tam dali. Do hlavy. Většinou nevědomky. V dětství (do cca 6 let) jste si uložili, co říkali rodiče, učitelé, spolužáci… a jelikož jste to ještě neuměli vyhodnotit, a zejména rodiče jste brali jako své “bohy”, přijali jste to jako absolutní pravdu. V některých situacích jste se zase třeba nějak zachovali, protože vás to před něčím chránilo a to chování si nesete dodnes, přesto, že vám již neslouží. V daný okamžik tam ale byl pozitivní záměr, který jste jinak neuměli naplnit.

Jak s tím tedy pracovat?

Pokud se vám nějaká situace v životě opakuje pořád dokola, je třeba najít prvotní událost, kdy jste si program/přesvědčení/chování uložili do vaší hlavy, a tam ho přepsat. Tak se dá osvobodit z minulosti.

Ano, chápete to správně, cestujete v čase a “mládnete”. 🙂

- solving problems with psychologist 2022 12 17 00 13 11 utc 1 scaled

Časová intervence

Umožňuje vystopovat všechny momenty v průběhu vašeho života, kdy vás dané přesvědčení/chování negativně ovlivnilo. Všechny následující situace jsou dopadem této prvotní události. Kouzlo je v tom, že pokud změníte vnímání prvotní události, už to nikdy znovu nebudete žít.

Časová intervence, přesto, že vypadá jednoduše, vyžaduje precizní vedení a zkušeného NLP praktikanta. Pokud vás tato technika zaujala a chcete se jednou provždy vypořádat s nějakou nepříjemnou událostí nebo odstranit limitující přesvědčení, či dojít k vysvobození z minulosti, které vás v životě neustále brzdí, ozvěte se mi a já vás ráda touto interní změnou provedu.

Vydáte se na cestu k vysvobození se z minulost teď nebo se budete dál trápit?

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *