Jak překonat rozchod pomocí koučování?

jak překonat rozchod
Koučink

Jak překonat rozchod pomocí koučování?

Říká se, že rozchod popř. rozvod je přirovnáván ke smrti partnera. V konečném důsledku je to pro Vás stejné, partner odejde, partner není. S největší pravděpodobností Vás nečekají sluncem zalité dny, obzvláště pokud je rozchod nečekaný, iniciovaný z druhé strany, vy jste postaveni před hotovou věc, se kterou nemůžete nic udělat. Šok, to je první věc, kterou prožíváte. Postupně přichází emoce jako smutek, prázdnota, vztek, sebeobviňování, frustrace, osamění. Myšlenky jako už si nikoho nikdy nenajdu, nikdo nebude takový jako on, už se nikdy nezamiluji nebo proč se to stalo právě mně? jdou s rozchodem ruku v ruce.

- desperate woman getting support from her best frie 2021 09 03 20 32 10 utc

Rozchod! Co teď?

Člověka čeká spousta probdělých nocí a temných dní. Podstatné je, zda je na to člověk sám či nikoliv. Podpora přátel a rodiny je v těchto těžkých životních situacích velmi důležitá. Často Vás vyslechnou, poradí Vám, a utvrdí Vás v tom jaký je bývalý partner neřád. Pravděpodobně vyslechnete i pár rad ve smyslu: kašli už na něj, nestojí za to, aby ses kvůli němu trápila popř. tak to hoď za hlavu a užívej si single života. Což jsou rady nejen nevyžádané, ale hlavně neproveditelné. Kéž by to tak šlo hodit za hlavu a užívat si života…Nicméně to, že se můžete o své tíživé situaci s někým mluvit, Vám velmi pravděpodobně přinese alespoň částečnou úlevu, nejspíše ale také velmi krátkodobou. Jakmile přijdete domů mezi čtyři stěny, Vaše porozchodové blues se opět rozezní ve všemožných tónech.

Postupem času si začnete připadat, že s tématem můj bývalý už své okolí obtěžujete, že už je to od rozchodu pár týdnů a tím pádem už to musí být přece za Vámi. I nejlepší přítelkyně po určité době nakrčí nos při zmínce o něm. Nemůžeme se ji divit, milý čtenáři, nebaví ji řešit posté to stejné. 

Co tedy teď? Jak překonat rozchod co nejrychleji? Jak nezamrznout ve splínu, ale posouvat se dál? Jak se zase začít radovat ze života, z kterého dnes zbyly jen střepy?

Už máš svého kouče?

Obraťte se na kouče, na transformačního kouče. Koučování Vám přinese úlevu nejen dlouhodobější ale hlavně kvalitnější. Kouč Vám nebude v ničem radit ani Vás soudit, nebude s Vámi spílat na bývalého partnera. Nebude Vám říkat, co máte nebo nemáte dělat. Naopak bude Váš největší fanoušek, povede Vás k cíli, bude ve Vás věřit, ve všem Vás podporovat.

Transformační kouč bude nahlížet na Váš život jako na celek. Pomoci technik a metod a nástrojů Vás dokáže posouvat ve všech oblastech Vašeho života. Díky koučovi získáte nový pohled na aktuální problém. Nová uvědomění, AHA momenty, vyjasníte si své proč? Zbavíte se strachů, pochybností, limitujících přesvědčení, které Vám už neslouží (příkladem: budu už navždy sama, nikdo nebude tak dobrý jako on, už nikdy nebudu šťastná, nemohu už nikoho milovat tak jako jeho, nebudu už nikdy nikomu věřit atd.). 

Kouč Vás také naučí relaxační techniky, kterými překonáte případné rozrušení, strach a další nepříjemné emoce, které na Vás budou po rozchodu více či méně doléhat.

- wooden cut circles with faces representing positiv 2021 08 30 13 43 51 utc

Život se neděje tobě, ale pro tebe

Ač se Vám to ve vašem aktuálním smutku zdá nereálné, kouč obrátí Vaši pozornost z negativní roviny do pozitivní roviny. 

A to například otázkami:

-jaké dveře se Vám otevřely rozchodem, které byly předtím zavřené?

-jaké si z toho vztahu nesete ponaučení? A čeho se v příštím vztahu vyvarujete?

-při jaké aktivitě zapomenete na chvilku na své aktuální trápení?

-co Vás měl rozchod naučit?

-co můžete udělat proto, abyste se nyní cítila lépe? A co se stane, pokud neuděláte nic?

-čeho chcete ve svém životě dosáhnout?

-jak k tomu cíli dojdete?

-jste na správné cestě za svým snem?

-co vše jste už musela absolvovat proto, abyste byl/a tam, kde jste teď?

-co se ještě musíte naučit, abyste došli až ke svému cíli?

-co by Vám na cestě mohlo pomoci? Nebo kdo?

-jak poznáte, že jste v cíli? Podle čeho to poznáte? Co na Vás uvidí ostatní?

-čím si můžete přivést do života momentálně více nadšení? Nová záliba, koníček?

-co je na Vašem problému skvělé?

Závěrem... nebo naopak začátkem?

Ať už je Vaším cílem návrat k bývalému partnerovi, překonání splínu z rozchodu a nalezení nového vztahu, nalezení ztracené sebedůvěry, nebo třeba sbalení si batůžku a odlet na rok do Amazonie…

Nic není nemožné. Díky novým uvědoměním, jasné představě cíle s jasně definovanými kroky, které Vás k cíli budou posouvat, zjistíte, že dokážete úplně vše, co si zamanete. Získáte pohled na celistvý život, protože jak už to bývá, v životě většina záležitostí souvisí nějakým způsobem s jinými a je v zájmu Vašem i koučovo, aby Vás život byl v co největší rovnováze, souhlasíte? Koučink Vám ukáže cestu, jak začít zase myslet pozitivně. Získáte nové nápady, nové výzvy, nové plány, nové cíle, novou krev do žil.

Budete odcházet nejen povzneseni na duchu, ale i s řadou nových úkolů, a návyků, které Vás dokáží v pozitivní rovině držet, i když zrovna nesedíte naproti koučovi.

I v té nejsložitější životní situaci vždy myslete na to, že život se neděje Vám, ale pro Vás.

Jako kdyby tento článek psal někdo z Vašeho života? Zaujalo Vás, že Vám může pomoci kouč i v této situaci? A to není jediná oblast života, ve které Vám může pomoci koučink..

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *