Jak najít smysl života?

smysl života
Mysl a myšlení Koučink

Jak najít smysl života?

Spousta lidí ve skutečnosti neví, co je jejich opravdový smysl života. Chodí do práce, která je nenaplňuje, ale setrvávají v ní například z finančních důvodů nebo z obavy ze změny či z nejistoty, co by nastalo, kdyby svou práci opustili. Z práce chodí domů, kde řeší běžné rodinné záležitosti, cítí tíhu života, v pondělí se těší již na pátek, aby mohli o víkendu „konečně žít“ apod.  Tak se to opakuje každý týden třeba celý život. Žijí tak život, který je nenaplňuje, a předávají tak i svým dětem stejné limitující představy o životě a smyslu života.

 • Někdo svůj smysl života vůbec nepozná. 
 • Někdo si otázku na smysl života položí skoro až na sklonku života, až si dovolí ohlédnout se zpětně na svůj prožitý život a uvědomí si, co všechno vlastně chtěl udělat, ale neudělal a už to vlastně ani nestihne, protože čas se nedá vrátit.
 • Někdo si uvědomí, že žije život druhých a že mu to nepřináší žádnou radost ani vnitřní uspokojení, ale vlastně neví, co s tím. Cítí potřebu něco změnit, ale neví, co změnit, aby měl lepší pocit sám ze sebe. A ani neví, jak to změnit. 
 • Někomu paradoxně ukáže jiný úhel pohledu na život nějaká vážná životní situace, na základě které si uvědomí, že život, jaký žije, hodnoty, jaké vyznává, nejsou ve skutečnosti to, co chce.

Všichni žijeme jen jeden život, který stojí za to prožít naplno, stojí za to užít si bytí v přítomném okamžiku a těšit se z každého dne.  Máme na tomto světě své poslání, které nám dává opravdový smysl života a umožní nám být spokojeným, vnitřně šťastným a v souladu sám se sebou.

smysl života

Avšak to pravé poslání a smysl života není pro někoho vůbec snadné nalézt. V prvé řadě musíte chtít sami najít svůj životní smysl i cestu, po které se můžete vydat za naplňujícím životem, musíte mít vnitřní motivaci ke změně, musíte opravdu sami chtít něco změnit. Nikdo jiný to za vás totiž neudělá.  

Pokud si tedy začnete pokládat např. tyto otázky:

 • „Baví mě vlastně to, co dělám?“
 • „Za čím se vlastně ženu?“
 • „Jsem šťastný?
 • „Žiju život, který se mi líbí?“
 • „Nežiju ve skutečnosti život podle očekávání druhých“?
 • „Dává mi to vlastně všechno vůbec nějaký smysl?“
 • „Co mám dělat, abych to změnil/a?“

a chcete na sobě pracovat, abyste to změnili, máte vnitřní motivaci něco změnit, máte napůl vyhráno. 

Dalším podstatným krokem, abyste prošli životní změnou a cítili tak v životě naplnění a osobní spokojenost, je oslovit profesionálního transformačního kouče, který vám za pomocí různých postupů a technik pomůže nalézt vaší životní cestu a vlastní odpovědi a řešení pro různé otázky z hlavních životních oblastí, kterými jsou zdraví, vztahy, intimita, finance, kariéra, čas na sebe, růst a rozvoj a smysl

Pracovat na sobě za pomocí transformačního kouče je pro vás efektivní, smysluplné a dojdete ke svému cíli mnohem rychleji. 

Váš spokojený a naplněný život máte ve svých rukou! Co tedy uděláte?

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *