Esence autenticity

esence autenticity, autenticita
Koučink

Esence autenticity

Chtěli byste lépe poznat svou pravou podstatu a žít váš život plně a více autenticky?

Je snad něco, co vám brání v tom se plně a pravdivě projevit?

Nebo si nejste jistí, kdo přesně je to vaše autentické já a chtěli byste to zjistit?

Strach projevit se

Častokrát máme strach, že když se plně a pravdivě projevíme, tak nás naše okolí bude negativně soudit, nebo máme pocit, že v nitru nejsme dost dobří, aby nás ostatní přijali takoví, jací doopravdy jsme. Avšak s autenticitou to funguje přesně naopak. Pokud si dovolíme být autentičtí, automaticky se prezentujeme z pozice sebe respektu a sebe lásky a tím nás naše okolí začne vnímat stejně. Takže platí, čím opravdovější budeme, tím více budeme respektováni. 

Někdy se nám stane, že žijeme, nebo se chováme podle představ jiných lidí, což může vést k frustraci, vnitřní nespokojenosti a vyvolat pocit, že nevíme, kdo doopravdy jsme a co vlastně chceme. 

Autenticitou prohloubíme vnímání a pochopení toho, kým opravdu jsme a co ve svém životě skutečně chceme. 

Jedním ze základních aspektů budování autentického života je najít způsob, jak odstranit některé blokátory v našem prostředí a trávit více času ve vyživujícím a podpůrném prostředí.

Jedinci, kteří jsou považováni za autentické, jsou ti, kteří se obecně snaží sladit své činy se svými základními hodnotami a přesvědčeními s nadějí, že objeví své „pravé já “a budou s ním pak jednat v souladu.

autenticita

Co to ta autenticita vlastně je?

Autenticita znamená být věrný sám sobě a žít náš život v souladu se svými nejvyššími hodnotami a přesvědčeními. Jde o skutečnou prezentaci sebe sama a souladu mezi našimi hodnotami a činy. Autenticita je silně spojena s blahobytem. 

Přesněji řečeno, být autentický vede k pozitivnějším emocím, větší životní spokojenosti, většímu smyslu a také k většímu sebepřijetí. Je důležitým aspektem, pokud chceme cítit vnitřní pohodu a harmonii.

Z hlediska koučování, jde o rozvoj a prohloubení sebepoznání.

Autenticita může být někdy spíše o hledání způsobů, jak být sami sebou nebo zjištěním, kým chceme být. A v tomto nám může pomoci koučink.

Toužíte po kvalitnějším prožívání vašeho života? Lepších vztazích jak s ostatními, tak sami se sebou, ale nejste si jistí, jaký udělat první krok?

Chtěli byste se stát tou nejlepší verzí sebe sama?

Vydejte se na cestu sebepoznání a zkuste spolupracovat s transformačním koučem.

Proč transformační kouč?

Transformační koučink nám umožní nahlédnout pod pokličku a postavit se tváří v tvář našim limitům a strachům. Také přesvědčením a hodnotám, které nám už neslouží.

Transformační koučování je oblastí pro hlubší práci s tématy, která mají charakter opakujících se vzorců, životních nastavení a rysů osobnosti. Tím poskytuje prostor pro práci s rovnováhou, celkovou životní spokojeností, smyslem a postoji k sobě samému.

Koučování v oblasti autenticity zahrnuje vedení, jak rozvíjet a prohlubovat své vlastní sebepoznání, vlastnictví sebe sama a schopnost jak žít autenticky.

Pomáhá nám si uvědomit naše vlastní potřeby, zatímco jsme v blízkosti druhých a usnadní nám tyto své potřeby lépe komunikovat. Koučování uznává náš potenciál a umožnuje nám získat zpět naši rovnováhu.

Transformační kouč, využívá širokou škálu intervenčních technik, velmi často vizualizačních, které nám napomáhají k celkovému pochopení vyššího smyslu našeho života a v ujasnění si toho, co opravdu chceme a co pro to můžeme udělat tak, aby změny které chceme, nastaly v co nejkratším časovém intervalu.

Skrze tyto techniky a správně položené otázky si vy jako klient odpovíte sám na vše potřebné a sám přijdete na to, co je pro vás to nejdůležitější a nejlepší.

Kouč ve vás vzbudí motivaci a pomůže vám nastavit konkrétní potřebné kroky ke splnění vašich cílů. Pak už vám nebude stát nic v cestě a stanete se vědomým strůjcem svého života a svého autentického já.

- Tyrkysovy Leto Fotka Plaz Citat Post na Facebook 1200 × 628 px 75

Jak autenticita může pozitivně ovlivnit život člověka?

Autenticita může pozitivně ovlivnit náš život na mnoha úrovních. Když člověk žije autenticky, znamená to, že žije podle svých skutečných hodnot a přesvědčení, což mu umožňuje žít život, který je pravdivý a smysluplný. 

Pár příkladů:

 • Zlepšení psychického zdraví

Když člověk žije autenticky, cítí se více spokojeně a má menší šanci na vznik úzkosti a deprese. To proto, že se necítí přinucen žít podle něčeho, co není jeho vlastním přesvědčením.

 • Zlepšení mezilidských vztahů

Když člověk žije autenticky, dokáže lépe komunikovat své potřeby a přání, což vede k lepšímu porozumění a vztahům s ostatními.

 • Větší smysluplnost práce

 Když člověk pracuje v oboru, který odpovídá jeho zájmům a hodnotám, přináší mu to více smysluplnosti a spokojenosti.

 • Zlepšení sebeúcty

Když člověk žije autenticky, cítí se více sám sebou a větší sebeúcta přichází přirozeně. To může vést k lepšímu sebevědomí a většímu pocitu vlastní hodnoty.

Celkově tedy autenticita může pomoci člověku najít smysluplnost a spokojenost ve svém životě, což má pozitivní vliv na jeho psychické a fyzické zdraví, mezilidské vztahy a vůbec celkovou kvalitu života.

Témata se zaměřením na autenticitu, která můžete očekávat při koučování

Poznej sám sebe

Podívejte se hluboko dovnitř a rozpoznávejte bariéry (vlastní nebo vnější), které omezují nebo brání autenticitě. Identifikujte způsoby, jak je odstranit nebo snížit.

Vlastni sám sebe

Uvědomte si svou odpovědnost za své myšlenky, emoce, činy, chování a rozhodnutí, která jste v životě učinili (minulá i probíhající).

Buď sám sebou

Najděte příležitosti k využití toho, co jste se naučili, a zažijte nové způsoby, jak být sami sebou ve světě.

Časté otázky k tématu autenticita

 • Co pro vás znamená autenticita?
 • Kdy se cítíte nejvěrnější sami sobě?
 • Čeho byste chtěli dělat méně/více?
 • V jakých situacích se cítíte nejautentičtější? Proč se tak cítíte?
 • Kdy jste měli pocit, že nejste k sobě upřímní? Jaká to byla situace?
 • Jaké hodnoty jsou pro vás nejdůležitější a jak jsou v souladu s vašimi současnými činy a chováním?
 • Když se rozhodujete, jak často zvažujete své vlastní hodnoty a přesvědčení?
 • Jak dobře vám vyhovuje vyjadřovat své skutečné myšlenky a emoce před ostatními?
 • Jaké jsou některé překážky, které vám brání být svým skutečným já? Jak můžete překonat tyto bariéry?
 • Jak vyvažujete potřebu být autentický s očekáváním druhých?
 • Jsou nějaké aspekty vašeho života, kdy máte pocit, že předstíráte nebo nasazujete fasádu? Jak se můžete posunout k autenticitě v těchto oblastech?
 • Jak můžete pěstovat pocit sebeuvědomění, který vám pomůže zůstat věrní sami sobě ve všech oblastech vašeho života?

Zaujalo Vás, s čím vším může pomoci transformační kouč? Chtěli byste i vy takhle pomáhat lidem? Staňte se hvězdným koučem i vy.

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *