Energie – palivo pro dokonalost s využitím NLP

Energie, palivo, nlp
NLP NLP v životě

Energie – palivo pro dokonalost s využitím NLP

Energie, nazývám ji palivem pro dokonalost. Své vnitřní prožívání můžeme změnit od rána do večera, pokud však jsou v nepořádku vaše biochemické funkce, bude mozek vytvářet překroucené představy. Systém prostě nebude fungovat. Já osobně se pokouším vědomě zvyšovat svou energii různými způsoby.

V tomto článku se s vámi podělím o mou osobní zkušenost a uvědomění týkající se energie a toho jak ji pomocí NLP pozvednout na co možná nejvyšší úroveň. Čím vyšší je úroveň energie, tím lépe se cítím a tím lépe budu využívat své nadání tak, abych získal vynikající účinky. Nyní vám představím, jak na to.

Základem je uvědomění konkrétní situace, ve které chci mít více energie. Jinými slovy jsem si vzpomněl na nedávnou osobní zkušenost, kdy jsem tento vnitřní zdroj (energii) neměl.  Následně jsem si tuto zkušenost vnitřně uvědomil a popsal. Tato situace se odehrála v mé kanceláři, kdy jsem prováděl administrativní úkol a necítil jsem potřebnou energii k vykonávání této pracovní činnosti.

Následně jsem si vzpomněl na konkrétní situaci, kdy jsem požadovaný zdroj energie cítil. Připomněl jsem si také konkrétní vzpomínky se stejným zdrojovým stavem (energie). Byly to konkrétní  situace, kdy jsem měl požadovaný zdroj energie. Ještě jsem si určil specifické místo na těle ( osobní kotvu), které jsem si mohl snadno stisknout a nemohl jsem to udělat nahodile (neúmyslně). Jako kotvu jsem si vybral místo mezi ukazováčkem a palcem pravé ruky. Prakticky jsem si vyzkoušel stisknutí tohoto místa. Kotva funguje jako spínač pro energii.

1.Vzpomínka - Energie a chůze

První vzpomínka se týkala situace, kdy jsem šel po ulici velice svižným, rychlým krokem a cítil jsem uvnitř mého těla, že jsem nabitý energií a vnímal jsem pocit jak energie proudí v mém těle.

V této konkrétní představě jsem vnímal svou energickou chůzi ve vzpřímeném postoji, proto jsem stál i při této konkrétní vzpomínce. Zavřel jsem oči a plně jsem vstoupil do této konkrétní vzpomínky. Uvědomil jsem si co jsem v dané vzpomínce viděl, slyšel. Dovolil jsem se plně ponořit do této vzpomínky.

Obklopil jsem se zcela svou energii a jakmile jsem cítil že jsem na maximu tohoto příjemného pocitu energie tak jsem stisknul vybrané místo mezi palcem a ukazováčkem a držel stisk cca 7 sekund. Po dobu stisku vybraného místa jsem stále prožíval tento stav a uvědomoval si co mi energie přináší a dává. Dýchal jsem s tou energií.

Po tom jsem své prsty uvolnil, pomalu opustil představu, otevřel víčka, provedl výdech a nádech a protřepal ruce.

- Tyrkysovy Leto Fotka Plaz Citat Post na Facebook 1200 × 628 px 4

2.Vzpomínka - Energie a zpěv

Druhá vzpomínka se týkala situace, kdy jsem si zpíval ve své kanceláři píseň od Miroslava Žbirky.

Vstoupil jsem do této konkrétní vzpomínky. Při této představě jsem stál. Povšimnul jsem si jak to ve vzpomínce vypadalo a vnímal jsem v duchu co tam vidím, slyším, cítím. Prožíval jsem tento okamžik vzpomínky zpěvu naplno, cítil jsem jak prostupuje energie mým tělem. Uvědomil jsem si místo na těle, kde jsem tu energii cítil nejvíce. Byla to oblast hrudníku. Dýchal jsem s tou energií, dal jsem tomuto místu barvu. V mé představě měla energie žlutou barvu.

Stále jsem dýchal a prožíval s tou energií a jakmile jsem cítil, že se blížím do maxima své energie a jsem ji pohlcen tak jsem stisknul místo mezi palcem a ukazováčkem pravé ruky cca po dobu 5-7  sekund a plně jsem prožíval spojení barvy s tou energií. Dýchal jsem s tou energií.

Po té jsem své prsty uvolnil, opustil pozvolna vzpomínku, otevřel víčka, otevřel oči, uvolnil tělo a protáhnul se. Provedl výdech a nádech a protřepal své ruce.

3. Vzpomínka - Energie a jóga

Třetí vzpomínka se týkala lekce jógy. Jóga je má oblíbená sportovní a relaxační činnost. Jóga mi přináší nejen klid a relax, ale také dodává potřebnou energii.

Vzpomněl jsem si na lekci středeční jógy s lektorkou Rosi, kdy jsem se dostal ve druhé polovině cvičení do neskutečného energického flow. Při této vzpomínce jsem si sednul na zem jako když provádím základní cviky při hodině jógy. Vstoupil jsem do tohoto okamžiku, představy. Uvědomoval jsem si co tam vidím, slyším za zvuky z okolí, pocity, vjemy. Kde jsem cítil tu energii největší. Byla to oblast bránice, hrudníku a nohou. Vnímal jsem energii v těchto částech svého těla nejvíce. Dýchal jsem jako tenkrát.

Plně jsem se odevzdal tomuto okamžiku co jsem mohl. Plně jsem si uvědomil své pocity v bránici, hrudníku a nohou. Představil jsem si, že to spojení bránice, hrudníku a nohou půjde do toho malého místa spojením mých dvou prstů. Dal jsem tomu spojení žlutou barvu, která pro mě symbolizuje přítomnou energii. Stále jsem dýchal a vše prožíval jako tenkrát při lekci jógy.

Uvědomoval jsem si tento pocit naplno a jakmile jsem cítil jak tento okamžik plně prožívám stisknul jsem palec a ukazováček té stejné ruky jako před chvílí a držel vybrané místo, ve stejné intenzitě cca 7 sekund a stále prožíval svůj pocit přílivu energie a uvědomoval si co mi dává. Nechal jsem prostoupit energii do celého těla a dýchal jsem s tou energií.

Potom jsem uvolnil své prsty, opustil vzpomínku. Protřepal si ruce, uvolnil tělo. Provedl výdech a nádech.

4. Vzpomínka - Energie a schůzka s klientem

Čtvrtá vzpomínka se týkala obchodní schůzky s klientem. Ve středu jsem se setkal s klientem u něho doma při náboru nemovitosti.

Cítil jsem se velmi energicky na této schůzce. Téměř okamžitě jsem si díky své pozitivní energii klienta získal a rozhovor probíhal v harmonickém, přátelském duchu.

Při této vzpomínce jsem si sednul na židli tak, jak to probíhalo v daném okamžiku kdy jsem hovořil s klientem u něho doma, za jeho jídelním stolem. Představil jsem si tuto vzpomínku obchodního setkání. Plně jsem se do tohoto okamžiku vžil. Povšimnul jsem si jak to tam vypadalo. Plně jsem vstoupil do této představy.

Uvědomil jsem si co tam vidím, slyším za zvuku z okolí, co cítím jaké pocity a vjemy. Kde jsem cítil tu energii největší. Byla to oblast hrudníku. Dál jsem tomuto místu žlutou barvu a nechal energii rozprostřít do všech koutů mého tělo až do konečku prstů u nohou i rukou. Vzpomněl jsem si na tento okamžik, kdy mé tělo mělo obrovský příliv energie, které prostoupilo celým mým tělem. Vstoupil jsem do této vzpomínky a říkal jsem si co tam vidím, slyším, cítím. Prožíval jsem tento okamžik naplno a jakmile jsem cítil jak tento okamžik plně prožívám stisknul jsem toto vybrané místo mezi palcem a ukazováčkem vybrané ruky po dobu cca 7 sekund. Plně jsem prožíval spojení barvy s mou energií. Nechal jsem prostoupit energii do celého mého těla.

Poté jsem uvolnil ruku. Opustil představu. Znovu se vrátil do své židle. Otevřel svá víčka, oči. Kouknul jsem kolem sebe. Zase se trochu protáhnul. Provedl výdech a nádech.

Energie, maraton

5. Vzpomínka - Energie a maraton

Pátá vzpomínka se týkala maratonu v Berlíně. Byl jsem účastníkem běžeckého závodu, maratonu v Berlíně.

Tento maraton se vyznačuje tím, že má nejvyšší počet diváků podél trati. Odhaduje se jich na 1 milion. Díky této silné podpoře je na závodě neskutečná atmosféra, která mnoho závodníků vybičuje k nejlepším sportovním výkonům.

Na tento závod nikdy nezapomenu. Protože 1 km před cílem jsem díky této dech beroucí podpoře diváků našel v sobě nový zdroj energie a poslední kilometr jsem doslova proletěl. Vzpomněl jsem si na tuto konkrétní představu, kdy mé tělo mělo obrovský příliv energie, které prostoupilo celým mým tělem a přehrál jsem si ji jako barevný a velmi živý film. Při této představě vzpomínky jsem stál.

Vstoupil jsem do této vzpomínky a říkal jsem si co tam vidím, slyším za zvuky, hlasy a tóny. Zároveň co si říkám, cítím, co vnímám, jak dýchám. Na jakém místě cítím tento krásný pocit energie. Jako kdyby jsem měl šanci si znovu ty chvíle užít. Dovolil jsem si zdvojnásobit pocit energie, ať je dvakrát tak větší, silnější, hutnější. Dovolil jsem svému tělu, ať cítí tento pocit energie a šíří ho do všech směrů a zaplavuje moje tělo, ať si ho můžu ještě více a více užívat, jako tenkrát.

Dal jsem pocitu energie žlutou barvu, ať se rozlije do mého těla až do konečku prstů u nohou, rukou. Dýchal jsem jako tenkrát, když jsem byl na tom maratonském závodě. Plně jsem se odevzdal tomu okamžiku, co jsem jen dokázal. Uvědomoval jsem si, co mi to přináší, dává.

Prožíval jsem tento okamžik naplno a jakmile jsem cítil jak se vkládám do svého maxima pocitu energie a jsem jim pohlcen tak jsem stisknul místo mezi palcem a ukazováčkem na pravé ruce po dobu 7 sekund a plně jsem prožil tu svoji energii a uvědomil si co mi přináší a dává. Uchoval jsem si tento pocit energie ve své mysli. Nechal jsem prostoupit energii do celého mého těla. Dýchal jsem s mou energií.

Potom jsem své prsty uvolnil, opustil představu. Otevřel víčka, oči. Protřepal ruce, uvolnil tělo. Provedl výdech a nádech.

Nyní kdykoli když ucítím, že nemám energii, tak mi pouze stačí stisknout palec s ukazováčkem k tomu, aby se do mé mysli a těla vrátila energie.

Věřím, že toto uvědomění může být i inspirací pro Vás třeba k vytvoření aktivního osobního zdroje, který Vám momentálně chybí.

Věřím, že díky NLP se můžete také zlepšit i Vy a vytvořit si konkrétní schémata, vzorce, které Vám budou fungovat.

Zajímá-li Vás více, neváhejte kliknout na odkaz na NLP kurzy.

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *