Osobní kouč a 8 důvodů proč ho mít

osobni kouc
Mysl a myšlení Koučink

Osobní kouč a 8 důvodů proč ho mít

Připraveni najít důvod proč mít osobního kouče? Ptáte se sami sebe, v čem by vám mohl pomoci? Je hned 8 důvodů, pojďme se na ně podívat.

 

1) Raketový posun

 Už se Vám v životě stalo, že jste se zasekli na místě a nevěděli, jak dál? Nebo se třeba jen v některých oblastech neposouváte tak rychle, jak byste si představovali?

Osobní kouč vám může pomoci najít nové směry a cesty, po kterých by vás třeba ani nikdy nenapadlo, že se můžete vydat. A pokud už víte, která cesta je ta vaše, můžete spolu nastartovat raketový posun vpřed, k vašemu vytouženému cíli.

 

2) Proč je kouč v některých případech lepší než kamarád, partner, rodič?

Možná si říkáte, že vám stačí se vypovídat někomu z vašich blízkých. Oni vás vyslechnou, vyjádří podporu a pochopení a možná i poradí, co byste měli dělat.

Ale uvědomte si, že vám ukazují svůj pohled, svůj svět, nabídnou svá řešení. Ale vy nejste oni, máte svou mapu světa, svou cestu. A na tu vaší jedinečnou cestu vám osobní kouč může pomoci se nasměrovat.

 

3) Účinné nástroje

K tomu, aby vám osobní kouč mohl být dobrým průvodcem, využívá řadu vyzkoušených a účinných, někdy by se dalo říci až transformačních technik, metod a nástrojů.

Díky nim můžete zažít spoustu AHA momentů, uvědomíte si a překonáte svá limitující přesvědčení a naučíte se účinné strategie k překonávání překážek a dosahování cílů.

 

4) Objektivita, nadhled, perspektiva

Často se nám stává, že vidíme věci zdola a tak vypadají problémy a překážky větší, než ve skutečnosti jsou.
Co kdyby vám někdo pomohl se na chvíli oprostit od všech myšlenkových stereotypů, zažitých pravd a omezení a vy mohli na věc nahlédnout nezaujatě, z vyšší perspektivy?

Co kdybyste díky tomu objevili nové cesty a řešení, nebo minimálně zjistili, že to shora vůbec nevypadá tak složitě, jak jste si původně mysleli? Stálo by to za zkoušku?

osobni kouc nadhled

5) Nehodnotí

Kouč není někdo, kdo je tu pro to, aby vás hodnotil, kritizoval či soudil. Naopak, je to profesionál, kterému můžete beze studu říci vše, co vás trápí nebo čeho byste chtěli dosáhnout, aniž by na vás koukal skrz prsty.
Za prvé si můžete být jistí, že si vaše záležitosti nechá pro sebe a za druhé můžu z vlastní zkušenosti říct, že svěřit se cizí osobě je většinou mnohem jednodušší, než někomu blízkému.

 

6) Donutí vás vybočit ze zajetých kolejí

Často je řešení tak blízko, přímo na dosah ruky a my ho nevidíme. Prostě neprojde přes naše filtry, vnímání světa a očekávání, jak by věci měly být.
Proto je tu kouč, který vám pomůže vystoupit ze zajetých kolejí, díky čemuž si třeba uvědomíte nové souvislosti, uvidíte věci, které jste vidět nechtěli nebo nemohli a často se také dostanete k opravdovému jádru problému, než se kterým jste přišli.

 

7) Fandí vám

Možná se vám stává, že vás vaší blízcí odrazují od něčeho, co chcete udělat, od něčeho, po čem sníte. Nemyslí to zle, jen to vidí ze svého úhlu pohledu, vycházejí ze své mapy světa a bojí se neúspěchu, toho, že budete zklamaní. Prostě se vás snaží chránit.

Ale někdy je třeba vystoupit ze své komfortní zóny, ze svého bezpečného prostoru, když se chcete někam posunout. Když chcete získat jiné věci, musíte začít dělat věci jinak. A tohle kouč dobře ví. Bude vám na vaší cestě fandit, hledat s vámi řešení, způsoby, jak by to šlo, ne důvody, proč to nejde. Bude ve vás věřit, podporovat vás, motivovat, pomůže vám rozvíjet vaše silné stránky. Zkrátka bude vaším parťákem.

 

8) Investujete do sebe

Podle výzkumu, který provedla Mezinárodní federace koučů, je návratnost této investice do sebe zhruba 700%. Zajímavé číslo, nemyslíte?

A kdy jindy investovat do SEBE, svého rozvoje, vzdělání, když ne v dnešní době? Představte si, že svých cílů dosahujete rychleji a účinněji, náročné situace řešíte s větší lehkostí a odstupem a celkově životem proplouváte ve větší pohodě a spokojenosti.

Věděli jste, že drtivá většina úspěšných lidí, ať už jde o sportovce, herce nebo businessmany, má svého kouče?

A na závěr mi dovolte malé zamyšlení.. právě jste tu a čtete tento článek. To není náhoda, věřím, že vše se děje z nějakého důvodu.

Takže pokud přemýšlíte, že koučink zkusíte, chtěla bych vás v tomto rozhodnutí podpořit. Jsem si téměř jistá, že nebudete litovat a vaše investice se vám několikanásobně vrátí. Navíc nic neriskujete, většina koučů nabízí první sezení nebo minimálně ochutnávku zdarma.

Tak zkuste na chvilku neposlouchat toho vnitřního kritika, který vám říká, že vám stačí to, co máte a pojďte do toho. Chtějte pro sebe jen to nejlepší!

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *