Dovolte si snít a žít svůj sen

žit svůj sen
Koučink Mysl a myšlení

Dovolte si snít a žít svůj sen

Máte sen a obrovskou touhu žít svůj sen? … Přesto stále NEžijete život svých snů? Možná nemáte dostatečnou motivaci? Nemůžete se rozhodnout a udělat první krok? Brání vám strach nebo pochybnosti? Nevěříte si? Neznáte svoje PROČ?

Možná vám chybí impulz k akci nebo je váš cíl tak veliký a nedosažitelný, že radši zůstáváte tam, kde to sice není wau, ale je tam teploučko a smrádek, to jest ve vaší zóně komfortu?

 

Až-land země zaslíbená

Mnoho lidí čeká, že jim to všechno jaksi samo nějak „spadne do klína“. Nejsou ochotni pro to něco udělat. Případně žijí v Až-landu, splním si ten sen až…. děti odrostou, až budu mít lepší práci, víc peněz, víc času na sebe… Jenže AŽ ve většině případů znamená NIKDY!

 

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiný výsledek.“ - EinsteinVstříc svým snům s podporou kouče

Chcete své sny opravdu uskutečnit? Pak proto budete zřejmě muset něco udělat. A pokud chcete svých cílů, plánů nebo vizí dosáhnout nesrovnatelně rychleji, doporučuji dlouhodobou spolupráci s transformačním koučem.

Transformační kouč se od klasického kouče diametrálně liší. Zaměřuje se na klienta jako na celek a pomáhá mu růst ve všech oblastech života. Pracuje s velmi efektivními intervenčními technikami, které vedou k zásadním uvědoměním a zjištěním o sobě a svém životě jako celku. Vždy vás podpoří, vede vás k akci a věří ve vás v okamžiku, kdy vy sami v sebe ještě možná nevěříte.

Transformační koučink vám pomůže objevit vaše silné proč, které se stane motorem k akci, vzbudí ve vás motivaci, která povede k větší sebejistotě a často následně k zásadním životním rozhodnutím, např. konečně odejdete z práce, kterou nenávidíte, začnete podnikat a tvořit svůj vysněný projekt, opustíte partnera, se kterým už to roky neklape, odstěhujete se do jiné země, kde jste od dětství toužili žít…

Kouč se vás může probudit vášeň a nadšení pro dávno zapomenutý projekt a pomůže vám podívat se na něj realisticky i očima snílka. Povzbudí vás ke konkrétním krokům a neustálému posunu vpřed, spolu odhalíte nové možnosti a cesty. Překonáte strachy a omezení, uvědomíte si, jaký to pro vás má smysl a co vám to ve výsledku přinese. Budete žít svůj sen.

 

žít svůj sen

Leť kam tě tvé srdce táhne

Při spolupráci s transformační koučem si možná poprvé v životě dovolíte opravdu se zasnít a popustit uzdu své fantazii. Lze použít řadu technik, které vám pomohou uvědomit si vaše priority a co v životě opravdu chcete. Podíváte se na svůj projekt/sen z různých úhlů pohledu. Dovolíte si představit, jaké by to bylo, jaké by bylo žít svůj sen.

Velmi transformační v tomto ohledu může být technika Walt Disney nebo 6 klobouků. Často odhalíte váš skutečný záměr, který může být daleko silnější než jste si kdy mysleli a definitivně potvrdí vaše rozhodnutí jít do akce a nakopne vaši motivaci. Najednou vám to začne dávat smysl a vy vystřelíte jako raketa, protože dílky puzzle do sebe právě dokonale zapadly.

 

Transformační kouč pracuje hodně s vizualizacemi a otázkami typu:
Proč to chcete? …………………………  
Co vám to přinese? ……………………………………………………
Jak to bude ideálně vypadat?……………………………………
Jak se budete cítit až to budete mít/žít?…………………………………………
Co uvidíte, uslyšíte? Kdo bude kolem vás až to budete mít?………………
Jaké budete mít zážitky?………………………………………………
Jak to na vás ostatní poznají, že už to žijete?……………………………….
Co vám brání toho cíle dosáhnout?……………………………………………
Máte plán? Jaké kroky musíte udělat?………………………………………………
Co můžete udělat už dnes?………………………………………………………
Co by mohlo dopadnout jinak než plánujete? Co by se mohlo pokazit?………………………
Opravdu to chcete? (škála 1-10)………………………………………………………………
Máte k tomu všechny potřebné zdroje (vnitřní, vnější)?…..………………………
Proč stojí za to se do toho pustit?…………………………………………………………

 

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *