Začarovaný kruh

zacarovany kruh
Mysl a myšlení Koučink

Začarovaný kruh

Je to jako začarovaný kruh. Člověk něco dělá, míří k nějakému cíli, přesvědčení a vždycky to skončí úplně stejně…. stejným neúspěchem…….. zase ta samá chyba………pořád to stejné…… CO? PROČ?

Co se zase stalo?
Co dělám špatně?
Proč se to stalo?
Je to také Váš příběh? Je to nekonečná smyčka zamotaného příběhu, kde není východisko? Anebo je? Možná…….. Jak ale přijít na to, kde je ta chyba? V samotné cestě, v druhých nebo snad ve mně?

Pojďme se na to podívat trochu obšírněji:
Už jste někdy slyšeli, že život Vám dává do cesty stále ty samé překážky, dokud nepřijdete na to, co Vás touto zkušeností chce život naučit? Dokud nenajdete způsob, jak tyto „překážky“ změnit a otočit ve svůj prospěch? A víte o tom, že tyto překážky se nedějí proti Vám, ale PRO VÁS?

Ano, ale prvně je třeba najít to, co stále způsobuje ten samý „nechtěný“ výsledek, který nám brání jít dál tím správným směrem. Není to téměř vždy úplně na 100% ta samá chyba, vzorec chování nás samotných ani druhých k nám, ale v podstatě je tam „zakopaný pes“, který má společný znak a ten je třeba najít, zpracovat a otočit tak, aby nám přinášel již jen pozitivní výsledky.

A JAK tedy na to? Je nutné si uvědomit, v jakých případech se TO děje a vyspecifikovat si, CO se tam děje, s KÝM se to děje, zkrátka zkusit najít “jádro pudla” např. koučovací technikou, kde si po uvědomění dané situace nastavíme děj, který chceme, aby se v příštích situacích odehrával a to už jen tak, aby to bylo ku prospěchu nás samých a nemuseli jsme si znovu a znovu procházet stejnou situací s „nezdárným“ cílem.

Vypište si všechny pocity, které vnímáte z dané nechtěné situace:

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

začarovaný kruh

Už alespoň tušíte odpověď na otázku, CO by mohlo být ONO, proč se Vám stále dokola stávají ty samé věci? Zkusme se na to nyní kouknout z druhé strany, té “lepší” pro Vás a položte si pár
otázek, které Vám pomohou zlepšit vnímání situace a představte si scénář, jaký byste chtěli, aby se v dané situaci odehrával:
Jak byste si tedy představovali, abyste danou situaci zvládli lépe?
Jak lépe se chcete v této situaci chovat?
Co očekáváte od dané situace?
Ke komu se chcete v dané situaci chovat jinak?
Jak očekáváte, že jinak se k vám bude druhý člověk chovat?

Nyní si vypište všechny pocity, které chcete mít v té „LEPŠÍ“ situaci:

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

A co jste pro to ochoten/ochotna udělat VY?

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *