Transformační koučink a nemoc

nemoc
Mysl a myšlení Koučink

Transformační koučink a nemoc

Koučování že mě uzdraví? Možná si teď klepete na čelo…. To mě jako kouč vyléčí tím, že mi bude klást „ty správné“ otázky? No budete se divit, ale ano. Koučování k vašemu uzdravení může opravdu velmi zásadně přispět. Nebavíme se zde ale o klasickém koučování, nýbrž o transformačním koučinku, kde se pracuje s velmi silnými intervenčními technikami, podvědomím a  nastavením vaší mysli. Změny jsou tak nesrovnatelně rychlejší, výraznější a trvalejší.

 

„Nemoc se neděje náhodou.“

 

Je to nástroj, jak nás tělo upozorňuje na to, že něco dlouhodobě není v pořádku. Třeba, že přetěžujeme své tělo, málo odpočíváme, neumíme říkat NE nebo si vymezit svoje hranice. Zkrátka, že nějaká naše základní potřeba není dlouhodobě naplňována a současný stav je takto dále neudržitelný.

Naše tělo je vynalézavé a jde na to chytře. Začíná drobnými náznaky, např. když jste vyčerpaní a unavení, tělo vás nejprve decentně na pár dní chřipečkou. Pokud ale nevěnujete pozornost těmto signálům, přechodíte to, dál jedete s nohou na plynu až u země, je tělo nuceno sáhnout po těžším kalibru

Takže si třeba vyvrtnete kotník na schodem, když jdete utahaní večer z práce domů. To je hnedle předpis na dva až tři týdny klidu doma na gauči. Tato upozornění se mohou opakovat a stupňovat. Pokud jste k nim stále slepí, tělo opět musí přitvrdit. 

Pak, když vám roky něco chybí a vy to ignorujete, dá tělo výraznější varování nebo rovnou  vystaví stopku v podobě závažné nemoci. Najednou se musíte zastavit, zvolnit v práci a začít vnímat svoje tělo a jeho potřeby. Začíná to být často doslova otázka života a smrti.

 

„Za svoje nemoci si můžeme sami“

 

Možná to nechcete slyšet, ale za své nemoci si vlastně můžete sami. Ano, slyšíte dobře. Já, že jsem si způsobila rakovinu? Ano, způsobila. Nemoc přišla, aby vám ukázala, kde nejsme dosycení, v čem již nelze dlouhodobě setrvat, protože vás to ničí. Vy jste jen byli přezíraví k počátečním drobným náznakům, které se tu a tam objevovaly.

 

„Nemoc se neděje mně, ale pro mě“

 

Pokud se na to tedy podíváte z jiného úhlu pohledu, tak se vlastně nemoc neděje vám, ale pro vás, abyste si uvědomili, co ve vašem životě nefunguje nebo vám už neslouží, co je třeba si vyřešit. 

Je důležité pochopit, že pokud objevíte a odstraníte příčinu, odejde i nemoc. A právě s hledáním, často hluboko zakořeněné příčiny, vám velmi efektivně může pomoct transformační kouč.

Možná jste si totiž nikdy předtím nepoložili otázky typu:

  • Co mi přinese, když se uzdravím?
  • Jak to bude vypadat? Jak se budu cítit až budu zdravý/á? 
  • Co všechno budu moct dělat až se uzdravím? Jak se budu chovat?
  • O co naopak přijdu, když se nikdy neuzdravím?
  • Co všechno už mi ta nemoc už vzala?
  • Před čím mě ta nemoc chrání?
  • Jaké výhody mi nemoc přináší?
  • Co mě má celá ta situace naučit?

Odhalení příčiny nemoci není proces na jedno sezení s koučem. Většinou je třeba jít hodně do hloubky, komunikovat s podvědomím, hledat souvislosti mezi stavem před nemocí a nyní, metaprogramy v dětství, atd. Je to komplexní práce, kdy se z malých střípků skládá postupně celá mozaika.

 

nemoc

 

Velmi silné AHA momenty a urychlení celého procesu může přinést tzv. Průlomová životní schůzka. Vede často k výrazným změnám, hlubokému uvědomění a skokovému posunu klienta, a to během relativně krátké doby (3-5 h). Toho je dosaženo v důsledku přehodnocení klientových  životních hodnot. Kouč pracuje s transformačními technikami, s podvědomím klienta, se symbolikou, kotvami, vizualizacemi, atd. 

Síla průlomovky je v její komplexnosti. S klientem se pracuje na více úrovních, kouč jde do hloubky a přímo k jádru problému.

Pokud tedy chcete žít lepší život co nejdřív, obraťte se na nás. Hvězdný kouč má bohatý arsenál intervenčních technik, provede vás procesem transformace k nejlepšímu možnému výsledku.

 

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *