Přínosy a benefity koučování aneb proč jít na koučink?

white cubes with coaching inscription on white desk
Koučink

Přínosy a benefity koučování aneb proč jít na koučink?

Máte své sny, vize a představy už léta v hlavě? Tam je jim určitě dobře, ale bylo by dobré, je dostat ven. Začít všechny své myšlenky přetvářet ve hmotné produkty, zvýšit své konto anebo se jednoduše vyvinout v rámci své osobnosti. Jestliže jste se zasekli na místě anebo jen netušíte, jak byste měli danou věc uchopit, pomůže vám v tom právě zkušený kouč.

Co je to koučink a kdo by ho měl využít

Nejspíš o koučování neslyšíte poprvé, ale možná jste to měli za nějaké sezení, terapii nebo meeting, který není nic pro vás. Jednoduše by se dalo říci, že jde o cestu, směr růstu a je jen na vás, zda se budete rozvíjet v osobním či profesním životě. Kouč je pro vás jako hnací motor, dobrý přítel, který vám ukáže vše potřebné a pomůže ve chvíli, kdy je třeba.

Je tato služba vhodná i pro vás? Určitě. Dá se říci, že je to vhodné pro každého. Nezaujatý pohled a propracovaný systém, jak si uvědomit vše do nejmenšího detailu, vás může dovést do zdárného cíle rychleji než byste si kdy mysleli.

Kvalitní kouč, co prošel intenzivním výcvikem, má celou řadu ověřených nástrojů na to, jak z vás dostat to nejlepší. Díky němu budete mnohem spokojenější a vaše vnitřní já bude v rovnováze.

Co vše lze díky koučinku řešit

S člověkem, který si říká kouč a má k tomu potřebné vzdělání a koučovací výcvik, lze probrat každý aspekt vašeho života. Můžete probrat své dosavadní neúspěchy ve vztazích a změnit tak své zajeté vzorce chování. Přivede vás k vlastním uvědoměním, jak urovnat vztahy na pracovišti, jak se posunout z období nezdaru v životě do období hojnosti a štěstí, a jak přenastavit své myšlení, abyste byli produktivnější, dravější a úspěšnější.

  • Vztahový koučink – Máte neustále zlomené srdce, ještě jste se nenarazili na vhodného partnera a máte pocit, že se vám bortí vztah? Jestli jste alespoň jednou odpověděli ano, pak urychleně vyhledejte kouče. Zapomeňte na terapie u psychologa, odhoďte tajný deníček a raději se svěřte odborníkovi. Ten vám pomůže zvládat emoce a použít je ve svůj prospěch.
  • Životní koučink – Kdyby tady byl někdo, kdo by mi radil. Takový ten čert a anděl v jednom sedícím na pomyslném rameni. Každý chce mít svého osobního rádce, stejně jako to měli kdysi králové. Na zásadní rozhodnutí nikdy nebyli sami! Osobní koučink určitě do vašeho života zapadne stejně dobře, jako nová pozice v práci. Uvidíte, že s ním bude svět mnohem barevnější, plný možností, skvělých řešení problémů a v neposlední řadě naprosto dokonale pozvedne vaše sebevědomí a důvěru v sebe sama.
  • Mentální koučink – Vaše cíle jsou vysoké, ale jsou daleko nad vaše limity? Se sousedem se každoročně „perete” o lepší místo ve sportovní soutěži? Rádi byste se konečně zlepšili a dosáhli svých cílů? Pak se svěřte do rukou mentálního kouče. V čem vám to usnadní život? Skoro ve všem. Odstraní vaše vnitřní bloky, strachy a dovede vás k cíli. Díky němu totiž objevíte způsob, který bude pro vás vhodný, jak zlepšit techniku, snížit dopad stresu, být efektivnější a přetavit své slabé stránky na ty silné. Každý vyniká v něčem jiném.

Chcete být osobnost a mít úspěch? 

Pak víte, co je třeba udělat – oslovit kvalifikovaného kouče.

Nikoho nebaví celý život stát ve stínu své sestry nebo být neustálým terčem posměchu. Nikdo ani netouží být otloukánkem v práci či své sny zahodit jen proto, že nemá dostatečný drive a úplně netuší, za jaký konec vzít věci do svých rukou. Byla by přece jen škoda na sklonku života litovat toho, že člověk něco neudělal. A přitom je to tak snadné.

Koučink probíhá většinou jako forma pohodového dialogu, kdy profesionál od vás sbírá určité indicie, které pak promítá do netradičně sofistikovaných otázek. A vy se tak posouváte dál, dál a dál. A také vám transformační kouč pomůže z integrací chtěných změn a skrze změnové transformační techniky vám zanesení do vašeho života dost usnadní.

Zní to moc odborně a složitě? Tak jinak. Kouč bude svým způsobem váš kamarád, se kterým si normálně promluvíte a on vás povede, co dál udělat. Zná totiž různé metody, které vás posunou a umí je použít.

Takže jestli i vy už chcete rozkvést, vylézt z ulity, ujasnit si, co chcete, vykročit na lepší cestu, jednoduše udělat tlustou čáru za dosavadním životem a zásadním způsobem jej změnit, pak ještě dnes si najděte svého inspirujícího kamaráda.

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *