NLP v praxi

NLP v praxi
Mysl a myšlení Koučink NLP

NLP v praxi

Jako jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl absolvovat kurz NLP je možnost naučit se pracovat sám se sebou, naučit se komunikovat se svým podvědomím, pracovat s ním a umět s ním i kooperovat v situacích, kdy to je potřeba, zklidnit se, naučit se žít v souladu se sebou samým díky NLP v praxi.

Zkrátka jsem chtěl díky NLP lépe porozumět internímu jazyku mého mozku a síly tohoto „jazyka“ umět využívat v různých typech situací v každodenním životě.

NLP však lze aplikovat kromě běžného osobního života i v byznysu, ať už je jeho oborem cokoliv. Jsem majitelem realitní kanceláře, tudíž jsem téměř v každodenním kontaktu s lidmi, potýkám se s různými situacemi, konflikty a dilematy.

Využití NLP v praxi, v byznysu využívám především při komunikaci s klienty, kdy díky němu mohu lépe vybudovat důvěru, lépe reagovat na chování klientů, mohu využít NLP k tomu, abych pomohl svým klientům se lépe rozhodnout při rozhodování o koupi či prodeji svých nemovitostí.

Díky jednotlivým technikám NLP mohu lépe pracovat i při vyhodnocování jednotlivých pracovních schůzek či jednání, kdy mohou nastat různé konfliktní situace či rozhodnutí, u kterých je potřeba se správně a mnohdy i rychle rozhodnout.

 

NLP v praxi v práci

Sám jsem si prošel v rámci NLP kurzu k vyřešení svých různých nepříjemných životních situací, ať už v osobním životě nebo právě i v byznysu, takže tomu věřím, že to funguje a že by to mohlo pomoct i lidem z mého okolí, popř. mým klientům. Mám kolem sebe spoustu lidí, rodina, kamarádi, známí, kolegové, klienti a další.

Často se setkávám u některých z nich s jejich osobními příběhy, kdy aktuálně řeší nějaké problémy ve svých osobních vztazích, mají určitá dilemata, kdy neví, jak se co nejlépe rozhodnout nebo řeší nějaké komplikace či problémy ve své práci či byznysu.

NLP v praxi je schopno pojmout všechny tyto oblasti a pomoct při řešení prakticky čehokoliv z našich každodenních životů. Vždyť přece abychom byli šťastni a spokojeni ve svém životě, tak musíme být nejdříve v souladu se sebou samým, ctít svojí vlastní ekologii, umět se sebou komunikovat, znát své pocity, umět s nimi efektivně pracovat, ovládat své podvědomí a naučit jej s námi komunikovat. Tohle všechno NLP dokáže uchopit, pracovat s tím a pomoct nám se stát lepšími a šťastnějšími lidmi.

Každý z nás se v životě neustále za něčím honí, pracuje více než by musel, občas i ztrácí vše, na čem mu záleží kvůli tomu, že neumí efektivně pracovat se svým potenciálem, který každý z nás určitě nějaký má. NLP pomůže ten potenciál najít, lépe a efektivně s ním pracovat, pomůže díky některým technikám najít tu správnou cestu vedoucí k cíli, pomůže nám mnohdy i najít smysl našeho života, smysl toho, co děláme, často nám i změní zcela naruby naše životy.

Někteří z nás se neustále za něčím honí v tzv. krysím závodě, aniž by znali ten svůj životní cíl a smysl, proč to všechno vlastně dělá, kvůli čemu. NLP je schopné pomoct nalézt v každém z nás ten smysl života, ukázat nám, jak k němu lze dojít, aniž bychom museli podstupovat tu nám všem velice známou metodu „pokus-omyl“.

NLP v praxi - krysí závod

Čím více toho v životě děláme, tím častěji se vystavujeme různým dilematům, kdy nevíme, jak se rozhodnout, abychom neudělali chybu. NLP v praxi umí velice efektivně pracovat s tím, abychom se ve spolupráci s naším podvědomím dokázali relativně snadno, a především správně rozhodnout.

NLP techniky lze použít vždy opakovaně a prakticky na cokoliv v našich každodenních životech, můžeme si je aplikovat sami na sobě, na svých blízkých a svém okolí nebo na komukoliv, kdo si prostě neumí pomoct sám a evidentně nějakou pomoc potřebuje, aby mohl být šťastnější a spokojenější ve svém životě.

Každý z nás má vždy svoji unikátní mapu světa, ve které se odráží naše osobní zkušenosti, ať už pozitivní nebo i ty negativní, naše prožitky, každý z nás vnímá určitě situace a události jinak, svým úhlem pohledu. Každý z nás má v sobě určité unikátní filtry, které nám cokoliv, co v životě prožijeme nebo zažijeme upraví právě do té naší unikátní osobní mapy světa.

Na základě této naší mapy světa se pak prakticky chováme v různých situacích stejně či podobně, náš mozek nám dává skrze naše podvědomí instrukce, jak se máme kdy chovat. Díky NLP dokážeme s tímto svým podvědomím komunikovat a lépe tak pracovat sami se sebou, dokážeme lépe vyhodnocovat různé situace, a to mnohdy i dříve, než nastanou. Některé NLP techniky dokonce dokážou odstranit i různé naše strachy, obavy a fobie.

Zkrátka NLP je dle mého názoru takový „všelék“ na všechno, co nás v životě jakkoliv limituje a pomáhá nám být v životě šťastnější a spokojenější, umět si v životě poradit v jakékoliv situaci, umět se co nejlépe rozhodnout, umět lépe pracovat se sebou samým, zjistit, jak bychom mohli dosáhnout skvělých výsledků při práci s prováděním různých změn v našem životě, když třeba nejsme s něčím spokojeni apod. Pokud nejsme v životě s něčím spokojeni, s tím co děláme, jak to děláme, s výsledky své práce, s tím jaký život vlastně žijeme, tak logicky musíme něco udělat jinak, abychom to změnili.

Nelze přece pořád v životě dělat všechno stejně a myslet si, že se nám v životě něco změní k lepšímu. Díky NLP a prací s našim podvědomím lze postupně „vyčistit“ v našem životě vše, co nám dělá jakékoliv problémy, co nás v čemkoliv limituje, díky čemuž není náš život v souladu s našimi hodnotami, vizemi a cíli a díky čemuž pak nejsme v životě šťastni. A to si myslím, že není vůbec málo.

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *