Kamarád vs. Kouč

kamarád vs. kouč
Koučink

Kamarád vs. Kouč

Řešit problém s kamarádkou nebo s koučem?

Tak ženy, ruku na srdce, řešíte své problémy s kamarádkami? My ženy prostě potřebujeme sdílení.

Každá z nás občas něco řeší. Pokud je to dilema co si vzít na sebe na rande, kamarádky nám jistě umí poradit, ale co když se jedná o nějaký závažný životní problém, o velké rozhodnutí, co pak?

Může se stát, že běžíme pro radu za kamarádkou, či kamarádka běží pro radu k nám a rozebírání daného problému se může zvrhnout do hovorů trvajících hodiny, pokračujících další dny či týdny. Znáte to? Dovolím si tvrdit, že každá z nás byla někdy v situaci, kdy potřebovala radu, ale i v situaci té, co měla radu dát. Jak vám v tom bylo? Fungovalo vám řešení někoho jiného?

Když jsem se přihlašovala do výcviku hvězdného kouče, říkala jsem si: „pořád k tobě chodí někdo pro radu, to ti půjde.“ Upřímně řečeno, jsem se nemohla více mýlit. Ono totiž vůbec nejde o to, dávat někomu svou radu. Každý z nás má svou takzvanou mapu světa. Každý je jiný, neexistují dva totožní lidé, kteří by stejně přemýšleli. Máme odlišné hodnoty, přesvědčení, vnímání, jak tedy můžeme chtít, aby nám někdo radil ze své pozice? A nebo, jak můžeme někomu radit my?

kamarád

Ženy, stalo se vám někdy, že jste v nějaké zásadní životní situaci, poslechly dobře míněnou radu, ale výsledek nebyl takový, jaký jste si představovaly?

Mně osobně ano, můj rozum mi tenkrát říkal, že moje máma a moje nejlepší kamarádka přeci vědí co je pro mě nejlepší, a tak jsem dospěla k zásadnímu rozhodnutí, které ale vůbec nebylo v souladu se mnou. Výsledek?

Zásadní životní rozhodnutí, které s odstupem času vůbec nehodnotím správně, ale jediný na koho se mohu zlobit, jsem já, chtěla jsem přeci poradit že… Stalo se vám někdy něco
podobného?

Teď si ale představte, že to jde i jinak. Každá z nás totiž ty svoje odpovědi zná, jen o tom možná neví. A to je přesně ten zázrak, s kterým vám může pomoci kouč.

Kouč vám totiž pomůže, pomocí vhodných otázek, nalézt ty vaše odpovědi, vaše řešení. Podíváte se na svá dilemata z různých úhlů pohledu a dojdete k tomu, co opravdu chcete udělat sama za sebe. Žádné dobře míněné rady z pohledu někoho jiného.

Své zásadní otázky si vyřešíte sama v koučovacím procesu a s kamarádkou pak můžete zajít na víno, do fitka, tancovat, nebo jen tak s dětmi na hřiště, s čistou hlavou.

Dává vám to smysl? 

Pokud řešíte nějakou zásadní otázku ve svém životě, nebo se chcete někam posunout a máte nutkání si nechat poradit, co to zkusit tentokrát jinak? 

Poraďte se sama se sebou a staňte se lepší verzí sebe sama ve vhodném koučovacím procesu.

Můžete si najmout profesionálního kouče a tak hned jednoduše začít.

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *