Jak se trvale zbavit závislosti na sladkém?

No easy choice
NLP v životě Mysl a myšlení NLP Zkušenosti absolventů

Jak se trvale zbavit závislosti na sladkém?

Jednoduchou technikou a tím tak prospět i svému zdraví

Ve své praxi poradce v oblasti zdraví se poměrně často setkávám s různými druhy závislostí, které si klienti uvědomují. 

Nemají potíže se přiznat, že i když ví, jak to jejich zdraví neprospívá, přesto si nemůžou pomoci a hřeší….znovu a znovu a znovu. 

Podobných zlozvyků, či závislostí, které mají negativní dopad na zdraví, je mnoho. Od pojídání sladkého, čokolády, brambůrek přes nekontrolovatelné vyjídání ledničky, až po zdánlivě nevinné popíjení sklenky vína po večerech. 

Všechny zmíněné a i ty nezmíněné zlozvyky nebo závislosti mají jedno velké společné téma, chcete-li původ. Je to v hlavě. 

Teď si asi říkáte: ,,No jó, to je sice pěkný, to vím taky. Ale co s tím?‘‘  

Dobrá otázka, ke které se dostanu. 

Pojďme si ještě předtím zvědomit, co je myšleno tím ,,je to v hlavě‘‘, a proč tomu tak je.

Stav mysli má vliv na naše chování a na naše zdraví

Již staří Číňané věděli, že emoce a stav mysli má vliv na fyzickou rovinu člověka, a proto měli ke každému orgánu přiřazenou konkrétní emoci, která jej ovlivňuje.  V případě těch negativních emocí, oslabuje stav orgánů a jejich funkce. 

To, že způsob našeho myšlení, smýšlení, to jak se cítíme, jaké máme emoce má obrovský vliv na naše zdraví, se mi potvrzuje denně. Zejména díky konzultacím s klienty, kdy pokaždé zabrousíme na téma emoce, myšlenky, to co klienta nejvíce trápí. Jako jsou vztahy, práce, stres, rodina, vzpomínky, různé křivdy, minulost, strachy, obavy a mnoho dalšího.

A to vše se nějakým způsobem projevuje na způsobu chování, stravování, na samotném přístupu k životu a životním stylu a pak to má samozřejmě určitý dopad i na naše zdraví a na vznik různých zdravotních potíží.  

A všechny výše zmíněné stavy, prožitky, okolnosti, nastavení mysli a způsoby života se může podílet i na vzniku závislostí…třeba na sladkém, jako je např. čokoláda.

- big chocolate 2022 11 10 17 59 16 utc

Jak spolu souvisí emoce a závislost na čokoládu?

V souvislosti s přiřazováním emocí k orgánům, existuje ještě další vazba s druhy chutí, které vysvětlují potřebu konzumovat čokoládu, zejména tu hořkou zas takto:

,,Chuť hořká patří orgánu srdce a má-li člověk opakovaně konzumovat potraviny hořké chuti, tak to signalizuje, že srdce strádá, něco mu chybí. V souvislosti se závislostí konzumovat čokoládu to přináší uspokojení, které by se dalo přirovnat k pocitu lásky, což je emoce přiřazovaná k srdci.‘‘

A v této souvislosti se nabízí mnoho otázek: Co klientovi přináší konzumace čokolády? Co ho k tomu vede a proč to dělá?

Evidentně je s tím spojený pocit uspokojení a pocit lásky. Proč potřebuje tyto emoce? Co to spustí?

Je zde k zamyšlení, kde tato potřeba vznikla.
Má nedostatek lásky, sebelásky, nedostávalo se mu lásky v dětství….? 

A s těmito otázkami se dostávám do fáze, kde vím, že jenom zkušenosti a znalosti zaměřené na fyzickou rovinu nestačí, protože velmi silně pracuje emoční stránka. 

Lépe řečeno, zde nám pracuje mysl, naše podvědomí, které naše zkušenosti, prožitky, vzpomínky, různé vzorce chování ukládá velmi hluboko, a pak pomalu vyvěrají na povrch jako slabý pramínek vody v podobě nějakého našeho chování a reakcí na různé situace, mezi které patří i zlozvyky, nebo třeba taková závislost na čokoládě. 

Jenže i taková závislost může být hrozbou, ze které se stane potopa. 

Jak se zbavit závislosti?

Samozřejmě v dnešní době je mnoho způsobů a technik, jak rozklíčovat, co takové chování spouští, proč se tomu tak děje, kde to vzniklo apod.

Je mnoho koučovacích způsobů a různých druhů terapií, které dokážou najít příčinu chování, ale je to velmi zdlouhavý a někdy i bolestivý proces.

Jistě mi dáte zapravdu, že každý z nás chce co nejméně trpět, vidět výsledky co nejdřív a co nejefektivnějším a hlavně trvalým způsobem

I já mám ráda tyto způsoby. 

Proto ve své praxi používám znalosti předků, která se na fyzické rovině zaměřuje na příčinu. Proto používám aromaterapii, která pomocí úžasného smyslu, jako je čich okamžitě uvolňuje mysl a navozuje stav meditace. 

Ale stále mi k tomu chyběl způsob, jak pracovat s podvědomím a s jeho hlubokými kořeny.

Práce s podvědomím a techniky NLP

Proto přichází na scénu NLP a její techniky, které mě tolik nadchly. 

Neuro-lingvistické programování zahrnuje úžasné techniky, které pracují s podvědomím a díky nim můžete vnímat změnu, dovolím si tvrdit, okamžitě po aplikaci, která je trvalá. 

Díky principům NLP dochází k přeprogramování a překódování nežádoucích stavů, které jsou uložené v podvědomí, podobně jako závislost či zlozvyk. 

Techniky NLP jsou tak jednoduché a zároveň tolik sofistikované, až je to fascinující.  

Jsou založené na silném prožitku klienta, při kterém používá všechny svoje smysly. Bourají se nežádoucí stavy, vytváří nové zdroje, komunikuje se svým podvědomím a to v celém kontextu změní jeho vnímání a nastavení mysli, tak aby dosáhl žádoucího stavu. Díky tomu klient pocítí změnu téměř ihned po aplikaci zvolené techniky NLP, a de facto nemusí proto udělat moc. Jen se nechá vést zkušeným praktikantem NLP.

Je to další úžasný nástroj, další střípek do mozaiky, díky kterému lze pomáhat lidem měnit jejich životy. Nejenom na fyzické úrovni, ale i na té duševní a emoční. Mění se psychika, mění se zdraví, mění se realita a to mi dává obrovský smysl. 

- young happy woman relaxing while leaning to a big 2022 02 23 00 10 48 utc

Trvalé odstranění závislosti na čokoládě s pomocí NLP

To, že techniky NLP jsou velmi silné, efektivní a fungují téměř ihned po aplikaci, jsem poznala sama na sobě, konkrétně se závislostí na čokoládě. 😀

Když mé děti usnou, mám ve zvyku ještě po večerech pracovat na notebooku, a i když mi rozum říkal, že to není správné, a hlavně v tom množství nezdravé, tak jsem si zkrátka nemohla pomoct. Bylo to silnější než já, a tak jsem podlehla pokušení, a u práce na notebooku jsem byla schopná během chvilky sníst celou tabulku čokolády

Musím se tomu teď smát, protože na začátku techniky NLP, která mě zbavila závislosti na čokoládu, jsem si měla plně vybavila situaci, kdy hřeším s čokoládou.  

Už jen při zmíňce a představě o čokoládě jsem si dokázala plně vybavit její vůni, to jak otevírám obal, to jak chutná na jazyku, až jsem polykala sliny. 

A teď, když se řekne čokoláda, tak se se mnou nic neděje. Nespustí se žádné chutě, ani emoce s tím spojené. Nechává mě to chladnou…

Silný prožitek s NLP byl pro mě důkazem, jak tento způsob práce s podvědomím je ohromný!

Pro mě tento proces NLP techniky a prožitek z něj byl neskutečně silnýVše jsem viděla tak živě, vnímala a cítila pocity s tou představou spojené. Naplno prožívala tu blaženost a upokojení z pocitu, kdy jsem zcela zbavena závislosti na čokoládě. 

Celý prožitek, který se mnou ještě pracoval po aplikaci techniky NLP, se uložil hluboko do podvědomí. Šlo se mi velmi špatně do původní představy, jak pojídám čokoládu. Vůbec jsem se k ní nechtěla vracet, dokonce jsem cítila odporVšechny tyto prožitky byly velmi silným a přesvědčivým důkazem toho, že tato technika zafungovala okamžitě.

Od této zkušenosti s aplikací techniky NLP uplynul víc jak měsíc, a já jsem za celou dobu neměla potřebu pojídat čokoládu při své večerní práci na notebooku. Myslela jsem si, že budu potřebovat mít na stole nějakou náhradu, kdyby náhodou na mě přišla chuť, ale nic takového nenastalo. 

Žádná potřeba nekontrolovatelného konzumování čokolády. 

To je pro mě ohromné WOW!!! 

WOW proto, že jsem se během 15 minut zbavila závislosti na čokoládu, která se mě držela několik let a WOW proto, že jenom jedna jediná a jednoduchá technika dokáže trvale odstranit závislost, která umí potrápit řadu lidí. 

A když se nad tím zamyslím, tak to mnohdy není sranda, protože se s tím klienti opravdu trápí. 

Mají výčitky, zkouší s tím opakovaně přestat, ale většinou neúspěšně a ve výsledku jim to nedělá dobře, jak po psychické stránce, tak i po fyzické. 

- collision balls made from donuts 2021 08 26 19 03 50 utc

NLP má pro mne obrovskou hodnotu a nenahraditelné uplatnění

Z NLP jsem nadšená a už se nemůžu dočkat jakých výsledků dosáhnu u svých klientů v kombinaci s technikami NLP a mojí současnou praxí na poli alternativní medicíny. V poradenství v oblasti zdraví má NLP pro mě obrovský význam a vidím zde nenahraditelné uplatnění, která se s alternativní medicínou krásně doplňuje. 

Je to pecka, když si představím, že můžu pomoci klientům vyřešit i různá hluboká přesvědčení, které velmi často slýchám v kontextu například s nadváhou.
Velmi běžná věta: ,,Ať se snažím, jak se snažím, je to stejně jedno, protože já přiberu i po vodě.‘‘ 

Nebo pomoci se strachy a obavami, kdy tyto emoce z pohledu východní medicíny mají negativní dopad na ledviny a jejich funkce, či podpořit léčbu dýchacích cest, a díky tomu snáze odstranit potíže s dechem a s funkcí plic.

Takové časté přirovnání, které od klientů slyším, když probíráme jejich vztahy, a mají potíže s dechem jako je dýchavičnost, lapání po dechu a časté onemocnění dýchacích cest:

,,DUSÍM se‘‘, ,,Když jsem s ní, tak mám pocit, že mě dusí.‘‘, a nebo: ,, Má práce mě dusí‘‘.

A podobných přirovnání, kdy emoce ovlivňují zdraví a mají vliv na vznik NEmocí, je spousta. 

V celém kontextu zde vnímám ohromný potenciál. S NLP v kombinaci s fyzickou rovinou můžou mí klienti dosáhnout úžasných výsledků, a těšit se tak z plného zdraví. 

Proto z celého srdce děkuji univerzu za to, že mi poslal NLP do života, díky kterému se mění nejenom život můj, ale i já mohu měnit životy lidí tak, aby jej žili spokojeně ve zdravém těle, se zdravým duchem a zdravou myslí!

Zaujalo Vás, co vše dokáže NLP a chtěl/a byste se naučit jeho principy , jak pracovat se sebou i s druhými?  

Projděte si naši nabídku kurzů NLP, nebo si s námi sjednejte konzultaci!

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *