Zářivá budoucnost – jaké kroky směrem k ní podniknout?

zářivá budoucnost
Koučink

Zářivá budoucnost – jaké kroky směrem k ní podniknout?

Jste jeden z těch, kteří se zamýšlí často nad tím, co bude v životě dál? Co přinese budoucnost? Jaké to v ní bude, až to nastane a co od ní můžeme očekávat? Zároveň patříte mezi lidi, kteří rádi plánují všechny kroky dopředu? Například si píšou nákupní seznam, seznam věcí, co si s sebou vzít na dovolenou nebo přesně krok za krokem jak to chtějí daný den, týden, měsíc či rok mít?

Proč je důležité plánovat?

Plánování budoucích kroků a akcí nám pomůže lépe stanovit cíle a hlavně cestu k nim. Díky plánování dílčích kroků si celý proces dokážeme lépe představit a snáze se dostaneme k vysněnému cíli. Jinak řečeno: snadněji se nám bude postupovat vpřed po menších krůčcích než udělat najednou jeden velký krok.

Jak definovat budoucnost?

Budoucnost lze definovat jako určitou dobu, která následuje po přítomnosti. Od pradávna se lidé zajímali o budoucnost všemožným věštěním, předpověďmi nebo odhady. Neexistuje ale žádný rozumný důkaz o tom, že by se budoucnost skutečně předpovídat dala. Za zmínku snad stojí jen to, že teorií budoucnosti se zabývá Futurologie. Setkat se s ní můžeme v astronomii, teologii či designu.

zářivá budoucnost

Zářivá budoucnost - proč o ni usilovat a co to znamená?

Každý si pod pojmem „zářivá budoucnost“ představuje něco jiného. Důležité je ovšem to, co opravdu chceme. A pokud to zatím nevíte, můžete o tom jen snít, pohybovat se v představách a najednou třeba budete vědět. Myšlenky na budoucnost nám můžou do určité míry pomoci směřovat náš život tam, kam bychom chtěli. A přece každý by rád měl nádhernou budoucnost, prosvětlenou jen pozitivními věcmi  -> tedy zažil, co to je zářivá budoucnost.

Co když se nám nedaří udržet si myšlenky na zářivou budoucnost?

To se může stát a často se to stává. Souvisí to většinou s vracením se do zajetých kolejí a neudržení dostatečné pozornosti tomu, co bychom chtěli. Pomoct nám s tím může koučink. Při sezení s koučem si totiž uvědomíte, co skutečně chcete a díky užitečným nástrojům se toho i budete držet.

Co bychom ještě neměli opomenout?

Existuje spoustu aspektů, abychom se v budoucnu měli tak, jak chceme. Můžeme mezi ně zařadit i ty, co nám budoucnost ovlivňují nejvíce:

 • Zdraví
  To jak se cítíme, ovlivňuje naše myšlení
 • Vztahy
  Do této oblasti patří vztahy s partnerkou nebo partnerem, rodina v jaké jsme vyrůstali, přátelé, kamarádi, nebo i kolegové v práci
 • Kariéra
  Jak se cítím v práci, kterou mám nebo jaké to bude, až budu v jiné? Jak být lepší a vydělávat víc?
 • Rozvoj
  Potřebuji se ještě něco naučit? Získat určité dovednosti, znalosti? Vzdělání, kurzy, školení.
 • Finance
  Příjmy-výdaje, Kolik utrácím za potraviny, obuv a oděv a ostatní. Neutrácím za zbytečnosti? Jak si do budoucna něco našetřit? 
 • Přesvědčení
  Nastavení mysli, zlozvyky, přejaté vzorce chování, limity, brzdy

Všechny tyto aspekty spolu navzájem úzce souvisí a vzájemně se ovlivňují.

Transformační kouč

Pokud se rozhodnete jít za svým cílem a nejste si jisti, zda máte dostatek sil to zvládnout, nebo už jste to několikrát vzdali, protože jste se vrátili zpět do svých zajetých kolejí, doporučuji dlouhodobou spolupráci s transformačním koučem. Dokáže Vám poskytnout spoustu úhlů pohledu, které vy nevidíte, nebo je záměrně přehlížíte. Kouč moc dobře ví, že všechny životní oblasti jsou spolu propojeny a to samozřejmě zohledňuje během koučovacího sezení, kdy je plně koncentrován a připraven maximálně využít svůj potenciál a všechno co zná pro to, aby Vám pomohl se posunout.

zářivá budoucnost

Za koučem můžeš přijít v jakémkoliv stavu s jakýmkoliv trápením, nebo situací o které víš, že Tě už teď ovlivňuje, nebo brzdí a do budoucna ještě bude. Někdy si totiž mylně myslíme, že máme něco z minulosti dávno vyřešené, ale až kouč Tě přivede na to, že tomu tak být nemusí. Pak je samozřejmě na něm, zjistit jak to skutečně bylo a co Ti pomůže danou situaci v sobě samém vyřešit, či uzavřít natolik, aby Tě v budoucnu už nemohla nikterak ohrozit nebo omezit. Často jsou při takovém provádění uvolňovány silné emoce doprovázené smutkem, pláčem, ale i radostí a smíchem.

V prvé řadě se kouč zaměřuje na klientův požadavek. Klient si určuje, co chce řešit a čím se na sezení zabývat. Kouč pak nabízí mnoho možností, různé úhly pohledu a v neposlední řadě také zkoumá život jako celek. Prochází společně s klientem krok za krokem všechny důležité životní oblasti a stává se, že klient náhle zjistí, že mu jeho trápení či situaci ovlivňuje úplně něco jiného, než si původně myslel a nejednou se stává, že pak kouč řeší úplně jinou situaci, než s jakou klient přišel.

S koučem vstříc zářivé budoucnosti

 • Chceš se rychleji posunout vpřed?
 • Toužíš po něčem a nevíš co to je?
 • Snažíš se v životě dělat změny a nejde Ti to?
 • Vracíš se a padáš stále do zajetých kolejí?
 • Neumíš si představit, jak to bude v budoucnu vypadat?

Pokládáš si tyto nebo podobné otázky? Pak vyhledej svého kouče a TRANSFORMUJ svůj život na další LEVEL.

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *