Cíle, jak jich dosáhnout a moc se u toho nenadřít?

Cíle, jak jich dosáhnout a moc se u toho nenadřít?
Koučink

Cíle, jak jich dosáhnout a moc se u toho nenadřít?

Víte, co chcete od života? Čeho chcete v životě dosáhnout? O čem sníte? Jaké máte cíle?

Řeknu Vám tajemství – můžete to mít! A není to nic těžkého, nedosažitelného nebo snad zapovězeného. Leží to před Vámi, jen si to sebrat.

Přesná definice cíle

Máte už přesnou představu toho, co v životě chcete? Jak to bude vypadat, až to bude? Jak se budete cítit? Podle čeho poznáte, že už jste v tom cíli? Co poznají ostatní na Vás? Jak Vám to prospěje?

Možná se budete divit, kolik lidí to neví. Neví, co chtějí, kam kráčejí, čeho chtějí dosáhnout. Žijí zkrátka život, bez toho, aby se někam posouvali, šli si za svým a drželi pevně otěže ve svých rukou. Kdyby se jim to dařilo, dosahovali by dílčích úspěchů na cestě, které je budou motivovat a pevně držet na posunu k jejich vysněné metě. Mohou si také třeba myslet, že si nezaslouží žít lepší život, než ten který právě mají. A možná jste také jedním z nich. Možná máte mlhavou představu, kde byste chtěli být třeba za půl roku, za 5, nebo 10 let. Nebo třeba myslíte, že se do svého cíle dostanete až… až zhubnete, až zbohatnete, až budete mít lepší bydlení, až potkáte vysněného partnera, až v práci povýšíte… až-až-až-.

Ale přesná definice cíle chybí. S transformačním koučem si vlastní cíl vydefinujete do detailu, tím získáte jasnou představu a cíl se nebude zdát už tak nedosažitelný. Nevěříte?

cíle, zhubnout

Začněte teď hned

Vezměme si jako příklad to, že byste chtěli zhubnout. Celý život se točíte v kruhu diet, které přinesly akorát další kila navíc, jojo efekty, sebevědomí na bodu mrazu, negativní přesvědčení, třeba že máte slabou vůli a stejně nic nikdy nedotáhnete a tím pádem nedokážete.

Váš prvotní cíl může být třeba shodit alespoň 10kg. Reálnou nadváhu ale máte 30kg. Pak je nasnadě otázka – jak by Vám prospělo, kdybyste dosáhli svého a těch 10kg shodili? Odpověď pravděpodobně bude, že pak se budete cítit lépe, sebevědoměji, lehčeji. Ptáme se dál- kdybyste se cítili lépe, sebevědoměji, lehčeji jak by Vám to prospělo? Odpovíte, že byste byli šťastní a spokojení. A kdybyste byli šťastní a spokojení, prospělo by Vám to ve vašich vztazích, kariéře a byli byste na sebe pyšní. Je tedy cesta k tomu být na sebe pyšní ta, že zhubnete 10kg? Asi už jste sami poznali, že není.

Stanovíte si tedy cíl nový, větší a to zhubnout 20kg. Aby to bylo pro Vás reálné i v čase, dáte si na to třeba jeden rok. Máte jasnou představu, jak to bude v cíli vypadat, a víte, kdy to bude. Cíl je tak reálný a dosažitelný.

Ale co dál?

Víte ale také jak na to? Jak to udělat, aby se Vám během roku podařilo zhubnout 20kg? Nebo Vám v tom ještě něco brání?  A tak bychom pokračovali dál, například otázkami:

 • máte k dispozici všechny zdroje a znalosti, které potřebujete tak, abyste mohli jít pevně k cíli? Kde to ještě není perfektní?
 • pokud nemáte, jak se ještě musíte vzdělat, co se naučit, pochopit, nastudovat?
 • je někdo nebo něco, co by Vás mohlo svádět z cesty, či Vám v ní dokonce bránit?
 • je někdo, kdo by Vám naopak mohl pomoci?
 • jak konkrétně dojdete k cíli? Jaké budou postupné kroky? Jaký bude Váš úplně první krok a kdy ho uděláte?
 • jak si můžete celý proces užít?
 • jak silná je Vaše motivace cíle dosáhnout? Na škále 0-10.
 • z jakého důvodu se Vám nepovedlo doposud svého cíle dosáhnout?
 • co dál nechcete zažívat? A co by Vám v tom mohlo pomoci?
 • co jste ochotni udělat pro dosažení svého cíle? A co se stane, když neuděláte nic?
 • z jakého důvodu jste to doposud neudělali?

Postupem sezení se tak dostanete k jádru problému, zjistíte brzdy, přesvědčení, které Vám neslouží a další limity, které si svým životem táhnete jako kouli na noze. Transformační kouč Vám pomůže se jich zbavit a nabýt přesvědčení nových. Pomocí nástrojů s Vámi stanoví přesný strukturovaný plán Vaši cesty tak, aby vyhovoval právě Vám.

vaše proč?

Vaše PROČ?

Znáte své PROČ? 

Proč to vlastně chcete? Co Vám to přinese? Proč chcete něco změnit? Proč už nechcete žít tak, jako žijete teď?

Najít své PROČ? Je klíčové pro následný posun. 

Pokud zjistíte své PROČ? a vzpomenete si na něj pokaždé, když budete v pokušení, na scestí, když to bude těžké, když Vás to nebude bavit, když Vás od toho bude někdo nebo něco odrazovat…vytrváte na své cestě za vysněným životem.

Se svým PROČ? zůstanete pevní jako skála, která si kráčí za svým i přes mnohé překážky! Přes překážky, které jste si se svým koučem ale již vydefinovali, připravili se na to, že na ně můžete narazit a věděli přesně, co udělat, když se Vám do cesty postaví.

Odcházet tak budete s jasně definovaným cílem a jasně definovanými kroky, které pro jeho splnění musíte udělat. Víte, že to nebude lehké, ale také už víte, že pokud chcete něčeho dosáhnout, je třeba plně převzít zodpovědnost za svůj život a plně aktivovat svoji disciplínu. Protože jen s disciplínou můžete dojít tam, kam chcete.

Někdy je nejtěžší udělat ten první krok, vystoupit ze své komfortní zóny, přiznat si, že sami to nezvládnete, vyhledat kouče a s jeho pomocí se posouvat mílovými kroky. Transformační kouč Vás povede na Vaší cestě, tak abyste z ní nesešli, abyste vytrvali, neselhali. 

Tak co, jak Vám to zní? Začnete si plnit sny hned, nebo ještě počkáte až-?

Neváhejte mě kontaktovat.

Máte k tomuto článku postřehy? Podělte se o ně!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *